3:1-re győzött a Chelsea a Birmingham ellen

A Chelsea ki tudta használni a Manchester United keddi Newcastle elleni botlását, és a Birmingham City ellen aratott magabiztos győzelmével 6 pontra megközelítette a Premier League éllovasát.

A White Hart Lane-től 16 kilométerre délre, szintén a február végi 28. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Chelsea a Birmingham Citynek feszült neki, és Florent Malouda révén már a 3. percben vezetést szerzett. Paulo Ferreira beívelése után Didier Drogba lefejelte a labdát, a francia középpályás pedig két méterről bepöckölte a gólvonalon túlra. 1–0

A Ligakupa-győztes Aliakszandr Hleb révén majdnem egyenlített, de John Terry zseniálisan szerelte az egyedül a kapura törő fehérorosz támadót. A 26. percben aztán Salomon Kalou Drogba passza után Roger Johnsonon és Stuart Parnabyn is átverekedte magát, mielőtt a teljes akciót mozdulatlanul figyelő Ben Foster kapujának bal oldalába lőtt. 2–0

Mivel a Birmingham City a legutóbbi 56 bajnokiján képtelen volt három gólt lőni, a Chelsea pedig tíz éve nem kapott ki bajnokin 2–0-ról, a londoniak szurkolói ekkor el is könyvelhették legalább az egyik pontot. Aki magasról tesz a statisztikákra, azt a játék képe nyugtathatta meg, a „kékek" totálisan uralták a játékot.

A második félidőben Ashley Cole helyére beálló Ryan Bertrand volt a hős: a Chelsea első csapatában első bajnokiját játszó 21 éves szélső hátvéd remek beíveléssel találta meg Maloudát a 70. percben, és a francia fejesével már három gól volt a Chelsea előnye. 3–0

A Birmingham David Luiz szabálytalansága után Sebastian Larsson tizenegyesgóljával szépített (3–1), de a londoniak a hátralévő negyedórát rutinból lehozták, és 6 pontra megközelítették a Manchester Unitedot.