Agüero megint lőtt kettőt, mégsem nyert a City

A Manchester City 2–2-re végzett a Fulham vendégeként az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 5. fordulójának vasárnapi játéknapján, így bajnoki mutatója már nem százszázalékos. A Sunderland gólzáporos győzelmet aratott a Stoke felett.

Sergio Agüero (sötét mezben) két gólt lőtt, csapata mégsem nyert

A Fulham–Man. City mérkőzés első félidejében – noha a fölényben játszó vendégeknek több lehetőségük is volt – csupán egy gól született: egy rövid felszabadítást követően, David Silva passzából Sergio Agüero talált be közelről a kapuba.

A második játékrészben kilenc másodperc elteltével Agüero megduplázta góljai számát: a visszapasszolt középkezdést követően Gaël Clichy hosszan előreívelt, Edin Dzeko középre játszotta a labdát, és az addigra felérkező Agüero 18 méterről a jobb alsóba lőtt.

Agüero hamarosan lőtt egy harmadik gólt is, ám leshelyzetből – mint utóbb kiderült, nagyon jól jött volna a Citynek, ha valahogyan ez a találat is bekerül a jegyzőkönyvbe. A Fulham ugyanis hamarosan szépített: Bobby Zamora 15 méterre a kaputól középen jó labdát kapott, és egy igazítás után a kapu bal oldalába bombázott.

A londoniak lábra kaptak, és a 75. percben Danny Murphy 20 méteres – Vincent Kompanyn irányt változtató – lövésével kiegyenlítettek. A folytatásban a Fulhamnek volt még helyzete, Clint Dempsey fejesénél Joe Hart nagyot védett.

A hajrára Agüero helyére beállt Carlos Tévez is, ám a Citynek vele sem sikerült újra előnyt kicsikarnia – Roberto Mancini legénysége az idényben először pontot vesztett. Agüero gólerőssége ezzel együtt lenyűgöző: az első öt mérkőzésén nyolcszor talált a kapuba.

A 16 órakor kezdődő másik mérkőzésen a Sunderland az első három kapura tartó lövéséből gólt szerzett, és mivel közben Jonathan Woodgate-ről is a saját kapujába került a labda, kétség sem férhetett a „fekete macskák” győzelmének jogosságához. A Sunderland először nyert, a Stoke először vesztett a 2011–2012-es bajnokságban.

PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Fulham–Manchester City 2–2 (Zamora 55., Murphy 75., ill. Agüero 18., 46.)
Sunderland–Stoke City 4–0 (Bramble 5., Woodgate 11. – öngól, Gardner 28., Seb. Larsson 58.)