Az Everton önmagát verte meg a liverpooli derbin

Városi rangadóval indult a Premier League 7. fordulója: az Everton hazai pályán 2–0-s vereséget szenvedett a Liverpooltól. A hazaiak a 23. percben emberhátrányba kerültek Jack Rodwell kiállítása miatt, a vendégek később büntetőt hibáztak, majd Andy Carroll és Luis Suárez is betalált.

Rodwell kiállítása megpecsételte az Everton sorsát

A mérkőzés paprikás hangulatban kezdődött, az apró szabálytalanságok tördelték a játék ritmusát. Az Everton első lehetősége Tim Cahill előtt adódott, akinek fejesét Pepe Reina nagy bravúrral tolta szögletre. Ezután Louis Saha lövése ment épphogy mellé. A Pool első lehetősége Luis Suárez közeli fejese volt, amely gyengére sikeredett, így Tim Howard könnyedén hárította azt.

A 23. percben nagy bajba került az Everton: Jack Rodwell nyújtott lábbal csúszott oda Suáreznek – igaz, a labdát is elrúgta –, amiért Martin Atkinson habozás nélkül felmutatta neki a piros lapot. A 40 éves angol játékvezető nem kesztyűs kézzel vezeti a mérkőzéseket: a 2010–2011-es idény kezdetétől mostanáig 14 pirosat osztott ki, többet, mint bármelyik másik bíró.

De a liverpooli csapatokat sem kell félteni: a Premier League történetében a két együttes összecsapásain 19-szer villant a piros, többször, mint bármelyik másik mérkőzésen.

A 44. percben ismét nagy hibát követett el az Everton: Suárez kapott labdát a tizenhatoson belül, majd Phil Jagielka érkezett lendületből, és felborította az uruguayi támadót, Atkinson pedig büntetőt ítélt. Dirk Kuyt állt a labda mögé, a bal alsó sarokra tartó lövését Howard bravúrral hárította.

A félidő hosszabbításában Charlie Adam juttatta kis híján vezetéshez a Liverpoolt, mintegy 18 méterről leadott lövése a keresztlécen csattant, így gól nélkül zárult az első játékrész.

A fordulás után Saha révén veszélyeztetett az Everton, majd Andy Carroll fejese dolgoztatta meg Howardot, ám az amerikai kapus a helyén volt, és rendületlenül védte kapuját.

A 71. percben Andy Carroll szerezte meg a vezetést a Liverpoolnak: José Enrique kapott remek labdát a bal oldalon, centerezésénél Kuyt lehúzta a fejét, így a labda Carroll elé pattant, aki kapásból a bal alsóba helyezett. 0–1

A 82. percben jött a hideg zuhany az Everton számára: a tizenhatoson belül Leighton Baines és Sylvain Distin ügyetlenkedett, majd Suárez csapott le a labdára, és a jobb oldalról, mintegy öt méterről higgadtan gurított a hosszú alsóba. 0–2

Az Everton nem bírta el az emberhátrányt, a Liverpool pedig kihasználta a hazaiak védekezési hibáit – leszámítva Kuyt tizenegyesét –, és megnyerte a mérkőzést.