Gera nem jutott szóhoz, csapata bravúros sikert aratott

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában a West Bromwich 2–1-re nyerni tudott az Aston Villa otthonában. A vendégeknél Fülöp Márton és a sérülése után visszatérő Gera Zoltán sem kapott szerepet.

Herd kiállítása megpecsételte az Aston Villa sorsát

Az Aston Villa – amely legutóbbi 13, West Brom elleni hazai Premier League-meccsén győzött – szerezte meg a vezetést a 23. percben: Gabriel Agbonlahorral szemben szabálytalankodott a WBA kapusa, Ben Foster, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est Darren Bent hajtotta végre, és magabiztosan értékesítette azt. (1–0)

A 35. percben nagy esélyt kapott a West Brom: Christopher Herd szabálytalankodott a tizenhatoson belül Jonas Olssonnal szemben, amiért a hazai játékost kiállította a játékvezető, a vendégeknek pedig büntetőt ítélt. Chris Brunt állt a labda mögé, ám a kaput sem találta el…

A West Brom legutóbbi tíz büntetőjéből hatot elhibázott a Premier League-ben, ebből hármat Chris Brunt rontott el. A félidő hajrájában jóvátette hibáját Brunt: szögletére Olsson érkezett remekül, és az Aston Villa hálójába fejelt. (1–1)

A fordulás után Chris Brunt játszott a legveszélyesebb, és újabb gólpasszt adott: szöglete túljutott Shay Givenen, így Paul Scharner könnyedén bólintott a hazaiak kapujába. (1–2) Fülöp Márton és a sérüléséből felépülő Gera Zoltán a kispadról figyelhette a mérkőzést.

A Bolton az első félidőben némi mezőnyfölényt alakított ki a Sunderland ellen, ám a fordulás után a vendégek játszottak jobban, sőt, a hajrában a győzelmet is kiharcolták: egy szöglet után kialakult kavarodásnál Stéphane Sessegnon eszmélt leggyorsabban, s a pattogó labdát a hálóba vágta. (0–1)

A benini válogatott középpályás hét perccel később az előkészítő szerepében jeleskedett: passzát az Arsenaltól igazolt Nicklas Bendtner váltotta gólra, aki ezzel beállította a 2–0-s végeredményt.

Bogdán Ádám, a Bolton magyar kapusa a kispadról nézhette végig a találkozót.

A Newcastle United és a Wigan összecsapása sokáig unalmas játékot hozott, ám a második félidőre feljavuló „szarkák” a 81. percben eldöntötték a három pont sorsát: Sylvain Marveaux passzát Yohan Cabaye váltotta gólra, így a Newcastle három ponttal gazdagodott. (1–0)

PREMIER LEAGUE
9. FORDULÓ
Aston Villa–West Bromwich 1–2 (Bent 23. – 11-esből, ill. Olsson 45., Scharner 57.)
Bolton–Sunderland 0–2 (Sessegnon 83., Bendtner 90.)
Newcastle–Wigan 1–0 (Cabaye 81.)