Ismét Van Persie szállította az Arsenal győzelmét

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának nyitó mérkőzésén az Arsenal egygólos hátrányból felállva győzött a Norwich City vendégeként. A hazaiak védelmi megingás után szerezték meg a vezetést, ám Robin Van Persie jött, duplázott, és nyertek az „ágyúsok".

Az Arsenal góljainak főszereplői: Walcott és Van Persie

Az Arsenal magához ragadta a kezdeményezést, és a mérkőzés elején több helyzetet is kidolgozott. A 10. percben Gervinho hozta fel a labdát középen, majd Theo Walcotthoz játszott, aki mintegy 12 méterről lőtt, Russell Martin a gólvonalról mentett bravúros mozdulattal.

A 17. percben némi meglepetésre megszerezte a vezetést a Norwich: Per Mertesacker nem tudott mihez kezdeni a hosszan előre ívelt labdával, Steve Morison csapott le rá erőszakosan, és mintegy nyolc méterről a hálóba vágta azt (1–0).

Néhány perccel később ismét Martin mentett a gólvonal elől, amikor Robin van Persie kísérlete után hullott volna a kapuba a labda, ám a skót védő ismét hatalmasat mentett.

A 27. percben már nem volt menekvés, egyenlített az Arsenal: Walcott kevergetett a jobb oldalon, több védőt is faképnél hagyott, majd az alapvonal közeléből centerezett, s a középen érkező Van Persie mintegy két méterről a hálóba lőtt – ezzel megszerezte 30. gólját a Premier League-ben a 2011-es naptári évben (1–1).

A lefújásig már nem született gól, így 1–1-es döntetlennel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után ott folytatta az Arsenal, ahol az első játékrészben abbahagyta, s ennek a 60. percben meg is lett a gyümölcse. Az első félidőben brillírozó Martin vesztette el a labdát a felezővonalnál, Alex Song csapott le rá, majd kiugratta Van Persie-t, a holland válogatott csatár pedig mintegy hét méterről emelt a hálóba (1–2).

A mérkőzés hátralévő részében a Norwich mindent megtett az egyenlítő találat megszerzéséért, ám nem tudta feltörni az Arsenal védelmét, így a vendégek három ponttal távoztak az újonc otthonából.

Van Persie egészen kiváló formában futballozik: legutóbbi öt bajnokiján tíz gólt szerzett, így tizenhárom találattal vezeti a Premier League góllövőlistáját.