Adebayor vezérletével menetel a Spurs - már dobogós

Az angol Premier League 12. fordulójának záró mérkőzésén a Tottenham az Aston Villát fogadta. A londoniak nagyon lendületesen kezdték a mérkőzést, már az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert Emmanuel Adebayor duplájának köszönhetően, és mivel a második félidőben már csak kimaradt helyzeteket láthattak a szurkolók, így 2–0-ra győzött a Tottenham, és újabb sikerével feljött a harmadik helyre a tabellán.

Adebayor akrobatikus mozdulata után szerzett vezetést a Tottenham

A Tottenham hét győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel kezdte a szezont, ami a klub történetének legjobb idénykezdésének számít a Premier League 1992 óta íródó történetében. A Tottenham a 3. forduló óta nem kapott ki, és azóta mindössze egyszer játszott döntetlent, a többi meccsén győzött. Ma az Aston Villa ellen hazai pályán folytathatta a jó sorozatot Harry Redknapp együttese.

És folytatta is! Rafael Van der Vaart már a 4. percben versenytáncos módjára forgolódott a tizenhatos előterében (a holland középpályás a kiváló labdaátvétel és kapura fordulás után azonban rosszul passzolt), majd Emmanuel Adebayor mutatta be, hogy mi is az a légibalett: a kapunak háttal állva szép mozdulattal húzta be a labdát a gólvonal mögé – megszerezve ezzel a vezetést csapatának a 14. percben.

A Tottenham végig uralta az első félidőt több helyzetet is kidolgozott, sokkal lendületesebben, gyorsabban futballozott, mint az Aston Villa.

A 40. percben Gareth Bale bal oldali elfutása után pedig növelte is előnyét a hazai csapat: a walesi szélső beadása több lábon átpattanva nagy nehezen eljutott Adebayorig, aki egy méterről továbbította a labdát az üres kapuba. A togói csatár a legutóbbi hat bajnokiján csak gólpasszokig (abból négyet is jegyzett) jutott, most viszont 45 perc alatt duplázott, így öt találatnál jár a bajnokságban.

A folytatásban könnyedén növelhette volna góljai számát, de előbb 12, majd 15 méterről lőtt a kapu mellé, négy méterről pedig a kapus kezeibe.

Ezenkívül egy-egy jó Bale-elfutást, illetve egy nem sokkal fölé szálló Scott Parker lövést jegyezhettünk fel, no meg a végeredményt: Tottenham–Aston Villa 2–0, győzelmével a londoni gárda fellépett a képzeletbeli dobogó harmadik fokára.