Volt játékosa okozta a Tottenham vesztét

A Stoke City 2–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Ezzel megszakadt a londoni csapat 11 forduló óta tartó bajnoki veretlenségi sorozata.

A csíkos mezes Stoke megállította a Tottenhamet

Lendületesen kezdett a Stoke City, Matthew Etherington már az első percben megszerezhette volna a vezetést, de Brad Friedel nagyot védett. Nem sok időbe telt, hogy Etherington végül be is találjon volt csapatának: a rutinos középpályás a Peter Crouch által letett labdát vágta a londoniak kapujába.

Eszmélt a Tottenham, mégis növelték előnyüket a hazaiak: Ryan Shotton sokadik nagy bedobása is problémát okozott a vendégek védőinek, Jon Walters továbbtette a labdát, és Etherington megint jókor volt jó helyen – 2–0 a Stoke-nak.

A fordulás után nyomasztó fölénybe került a Tottenham, és a 62. percben sikerült is szépítenie: a jó formában lévő Luka Modric büntetőt harcolt ki Glenn Whelannel szemben, és Emmanuel Adebayor könyörtelen ítélet-végrehajtónak bizonyult.

A londoniak tovább pörgették a tempót, és többször is közel kerültek az egyenlítéshez, de hiába követeltek újabb büntetőket, Chris Foy játékvezető még a leggyanúsabb esetben is elhessegette őket. Younes Kabul ellenben a 82. percben megkapta második sárga lapját, így a Spurs emberhátrányban folytatta harcát az egyenlítésért – eredménytelenül.

A Stoke City sorozatban a harmadik bajnokiját nyerte meg, míg a Tottenham kénytelen volt elbúcsúzni hatos győzelmi sorozatától, sőt 11 meccset átívelő bajnoki veretlenségétől is, amely a Manchester City elleni 1–5-ös bajnoki, azaz augusztus vége óta tartott.

A délutáni mérkőzésen Martin O'Neill  emlékezetes bemutatkozást produkált új klubjánál, a Sunderlandnél: a 84. percig vesztésre állt a Blackburn ellen csapatával, amely ezután tudott fordítani, és véget vetett ötmérkőzéses nyeretlenségi sorozatának.

Szimon Vukcsevics a 17. percben juttatta előnyhöz a Blackburnt, a kongói Christopher Samba lövése és Keiren Westwood védése után éppen elé pattant a labda, amelyet a kapuba továbbított. Az idei első találatát jegyző montenegrói góljának a helyszínre kilátogató 39 863 nézőből csupán 319-en tudtak örülni, ennyien kísérték el a Roverst Észak-Angliába.

A hajrában aztán már a hazaiak örülhettek – jóval hangosabban, mint a vendégek. A legutóbbi öt bajnokiján csupán két pontot gyűjtő piros-fehérek David Vaughan bombájával egyenlítettek: 23 méteres lövése után a labda úgy jutott Paul Robinson kapujába, hogy a válogatott kapus mozdulni sem tudott.

A 91. percben aztán Sebastian Larsson szabadrúgásból megszerezte a győztes gólt is, és véget vetett a Sunderland ötmeccses nyeretlenségi szériájának. A Rovers gondjait súlyosbította, hogy a 100.(!) percben hordágyon kellett levinni a pályáról Jason Lowe-ot, aki Larssonnal ütközött össze.

PREMIER LEAGUE
 15. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK
Stoke City–Tottenham 2–1 (Etherington 13., 43., ill. Adebayor 62. – 11-esből)
Korábban játszották
Sunderland–Blackburn Rovers 2–1 (Vaughan 84., S. Larsson 91., ill. Vukcsevics 17.)