Hatalmas hibát követően a Chelsea a 90. percben legyőzte a Cityt

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 9. fordulójában a Chelsea Fernando Torres 90. percben szerzett góljával 2–1-re legyőzte a Manchester Cityt.

Két korábbi Real Madrid-tréner nézett farkasszemet egymással a PL-ben a Chelsea–Man. City rangadón: José Mourinho és Manuel Pellegrini. A találkozót megelőzően csupán egy pont választotta el a két csapatot a tabellán, a Chelsea-vel Mourinho ráadásul 64 hazai bajnoki óta nem kapott ki a PL-ben.

A jó iramban kezdődő mérkőzés első fél órájában mindkét kapu előtt voltak ígéretes próbálkozások, a legnagyobb helyzet a spanyol Fernando Torres nevéhez fűződött, aki ordító ziccerben az égbe bombázta a labdát közelről.

A mostani bajnokságban még gól nélküli csatár aztán feledtette hibáját. A 33. percben a jobb szélen lefutotta Clichyt, majd a kapu előtt érkező André Schürrle elé tálalt, aki így megszerezte első találatát a Chelsea-ben. 1–0

A City részéről főként Sergio Agüero, a kezdőcsapat egyetlen csatára volt igazán veszélyes, ám a szünetig nem tudott túljárni Petr Cech kapus eszén.

A fordulás után hamar magára talált Agüero és a City: a 49. percben Nasri kiváló ütemben ugratta ki Agüerót, aki ballal hatalmas gólt ragasztott a rövid felsőbe. Talán Cech is benne volt egy kicsit, de a legutóbbi hét meccsén már kilencedik gólját jegyző argentin érdemeiből ez semmit nem von le. 1–1

A folytatásban már óvatosabbra vették a figurát a játékosok, érezni lehetett, hogy egy-egy hiba végzetes lehet. Végzetes is lett végül...

A 90. percben egy vaktában előre vágott labdát a védő Nasztaszics átfejelt saját kapusa fölött, a labdára Torres lecsapott és bevágta az üres kapuba – ezzel megszerezve első gólját a szezonban, no és persze megnyerve a meccset a Chelsea-nek. 2–1

José Mourinho Torres gólját követően a nézőtérre rohant ünnepelni a Chelsea-szurkolók közé.

A Chelsea így feljött a második helyre a tabellán, a City pedig visszacsúszott a hetedik helyre.