PL: egyre mélyebben a címvédő, a Leicester a Sotonnal sem bírt

A Southampton 3–0-ra legyőzte a címvédő Leicester Cityt az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 22. fordulójában.

Claudio Ranieri csapatának továbbra sem megy, a Southampton magabiztos játékkal, simán győzte le a Leicester Cityt. A hazaiak már az első félidőben eldöntötték a három pont sorsát – a 28. percben James Ward-Prowse 15 méterről lőtte ki a jobb alsót (1–0). Noha Kasper Schmeichel bele tudott érni a nagyszerűen eltalált tekerésbe, már nem tudta kitenyerelni a labdát, ami a kapuban kötött ki.

A 39. percben Jay Rodriguez találatával kettőre növelte előnyét a Soton, a 27 éves támadó közvetlen közelről bombázott a címvédő kapujába szabadrúgást követően (2–0).

A kegyelemdöfést a 85. percben Dusan Tadics adta meg: a szerb játékos tizenegyesből talált a kapuba – 3–0.

A Leicester a jelenlegi szezonban 22 forduló alatt több gólt kapott (37), mint a teljes 2015–2016-os kiírásban (36).

ANGOL PREMIER LEAGUE
22. FORDULÓ
Chelsea–Hull City 2–0 (Costa 45+7., Cahill 81.)
Southampton–Leicester City 3–0 (Ward-Prowse 28., J. Rodriguez 39., Tadics 86. – 11-esből)
Arsenal–Burnley 2–1 (Mustafi 59., Sánchez 98. –11-esből., ill. Gray 93. –11-esből)

Szombaton játszották
Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2 (Sané 49., De Bruyne 54., ill. Alli 58., Szon 77.)
AFC Bournemouth–Watford 2–2 (J. King 48., Afobe 82., ill. Kabasele 24., Deeney 65.)
Crystal Palace–Everton 0–1 (Coleman 87.)
Middlesbrough–West Ham United 1–3 (Stuani 27., ill. A. Carroll 9., 43., Calleri 95.)
Stoke City–Manchester United 1–1 (Mata 19. – öngól, ill. Rooney 94.)
West Bromwich Albion–Sunderland 2–0 (D. Fletcher 30., Brunt 37.)
Liverpool–Swansea City 2–3 (Firmino 55., 69., ill. F. Llorente 48., 52., Sigurdsson 74.)