Torres után Dzeko is „megszülte” az elsőt

A Manchester City a csereként beálló Edin Dzeko találatával 1–0-ra legyőzte idegenben a Blackburn Roverst az angol labdarúgó-bajnokság 34. fordulójának hétfő esti mérkőzésén. A télen igazolt bosnyák támadónak ez volt az első gólja a Premier League-ben.

Dzeko higgadt maradt, és három perccel beállása után győztes gólt lőtt

Roberto Mancini arra hívta fel csapata figyelmét a meccs előtt, hogy ugyanolyan koncentrációval kell játszani, mint a Manchester United elleni FA-kupa-elődöntőn, mert nem elég a jó játék, ötven százalékos koncentrációval könnyen lehet nagyot bukni egy Rovers ellen is.

A Manchester City ennek megfelelően be is kezdett az Ewood Parkban, David Silva rögtön a mérkőzés elején – nagyszerű lövés után – a kapufát találta el Gareth Barry átadása után, de a City fölénye ellenére mégsem tudott előnybe kerülni az első játékrészben. S mintha épp az élesség, a teljes koncentráció hiányzott volna a Macini-fiúkból a hálórezgetéshez: hiába a meggyőző mezőnyfölény, a pontos utolsó passzok hiányoztak, így Paul Robinsont nem lehetett különösebben zavarba hozni.

Sőt, az első negyvenöt perc végére a Rovers került fölénybe, Christopher Samba fejese nem is sokkal kerülte el a kaput, majd a második játékrész elején is a hazaiak előtt adódott gólszerzési lehetőség, Míchel Salgado beívelése után viszont Jermaine Jones estében csak az oldalhálót tudta megrezgetni.

Már azt hihettük, hogy a félidőben szemezgetett statisztikáknak megfelelően alakul a mérkőzés, hiszen a Premier League stadionjai közül ebben a szezonban a Blackburn pályáján született a legkevesebb gól (34) és a Man. City az egyetlen csapat, amely a második félidőben kevesebb gólt szerzett, mint az első játékrészben (a találkozó előtt: 27, illetve 23). Ez és a játék képe pedig arra engedett következtetni, hogy mozgalmas 0–0-val ér véget a találkozó.

Mancini és cseréje, Edin Dzeko azonban másképp gondolta, és a hajrá előtt a bosnyák megszerezte a vendégeknek a vezetést. A 75. percben David Silva keresztbe lőtt labdája az egyik védő lábáról a téli igazolás előtt kötött ki, aki – bizonyára Fernando Torres példájából erőt merítve – kilenc gólképtelen bajnoki után közelről betalált a kapu jobb oldalába. 0–1!

Dzeko befejezése nem csak pontos volt, hanem fontos is: a Blackburnnek a folytatásban nem volt válasza, így a Man. City ezzel a találattal 1–0-ra nyerte meg a mérkőzést, és újabb nagy lépést tett előre a Bajnokok Ligája-indulásért vívott harcban.