Hiába játszott jobban a Fulham, a Tottenham nyert

A Tottenham 3–1-re győzött a Fulham ellen idegenben a Premier League 11. fordulójában, de az eredmény ellenére a hazaiak játszottak veszélyesebben. A Bolton öt gólt szerzett a Stoke ellen, míg a Wolverhampton 3–1-re megverte a Wigant.

A Tottenham örülhetett az eredménynek a Fulham ellen

FULHAM–TOTTENHAM

A Fulham nagy helyzettel kezdte a Tottenham elleni találkozót: Steve Sidwell majdnem betalált a harmadik percben, hét perccel később azonban a Tottenham szerzett vezetést. Aaron Lennon lőtte középre a labdát, és a hosszú oldalon érkező Gareth Bale nagy erővel tüzelt közelről éles szögből, és a labda Chris Bairden megpattanva került a kapuba.

A Fulham hiába próbálkozott az egyenlítéssel, a Tottenham szerzett újabb gólt a szünet előtti pillanatokban: Aaron Lennon szépen játszott össze Bale-lel, majd nagyszerű szóló után nagyon becsapta Bairdet, és kilőtte a kapu bal alsó sarkát.

Az 57. percben aztán szépített a Fulham, illetve a Tottenham hozta össze a találatot a hazaiaknak. Szögletet követően Ledley King olyan szerencsétlenül fejelte ki a labdát, hogy Younes Kaboul karját találta el, és a labda a kapuba pattant. Harry Redknapp szívének valószínűleg nem tett jót a balszerencsés találat, ha megnézte a meccset.

A folytatásban is veszélyesebben játszott a hazai együttes, de nem tudott betalálni a kiválóan védő Brad Friedel kapujába. Sőt, a 95. percben a Tottenham beállította a 3–1-es végeredményt: Jermain Defoe megpattanó lövése ment a kapuba, így a vendégek kétgólos győzelmet arattak, de az összkép alapján nem szolgáltak rá a sikerre.

BOLTON–STOKE CITY

A Bolton öt gólig meg sem állt a Stoke City ellen hazai pályán: a Bogdán Ádámot is foglalkoztató együttes 5–0-ra győzött. A magyar válogatott kapus a kispadról nézte végig az összecsapást.

Alig több mint két perc telt el, és Kevin Davies megszerezte a vezetést a hazaiaknak, miután Ivan Klasnic passzolta hozzá a labdát szabadrúgásból. A meccset vezető Howard Webb azért ítélt szabadrúgást, mert Asmir Begovic megfogta a Glenn Whelan által hátrapasszolt labdát.

Húsz perccel később a Webbnél sokáig hevesen reklamáló Begovic nem merte megfogni a labdát – talán egy újabb szabadrúgástól tartva –, amit így Chris Eagles megszerzett, és a kapuba lőtt.

A szünet után Eagles szerzett még egy gólt, míg Klasnic kétszer is eredményes volt.

WOLVERHAMPTON–WIGAN

Fontos kiesési helyosztót nyert meg a Wolverhampton Wanderers: a Wolves 3–1-re győzött hazai pályán a sereghajtó Wigan ellen a liga két legrosszabb formában levő csapatának összecsapásán.

A Wolverhampton a 31. percben Jamie O'Hara góljával került előnybe, egy perccel azután, hogy a Wigan Hugo Rodallega révén kihagyott egy ziccert. Ben Watson még a szünet előtt egyenlített: a középpályás büntetőjét Wayne Hennessey hárította, de a kipattanót már értékesítette a Latics játékosa.

A második félidőben aztán döntött a Wolves: előbb egy tűzijátékot követően David Edwards terelt a kapuba egy kipattanót, majd Stephen Ward is betalált – Ali al-Habszi, a Wigan ománi kapusa mindkét gól előtt nagyokat védett, hiába.

PREMIER LEAGUE
11. FORDULÓ
Fulham–Tottenham 1–3 (Bale 10., Lennon 45+1., Defoe 95., ill. Kaboul 57. – öngól)
Bolton–Stoke City 5–0 (K. Davies 3., Eagles 23., 73., Klasnic 61., 82.)
Wolverhampton–Wigan 3–1 (O'Hara 31., Edwards 55., Ward 66., ill. B. Watson 42.)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
QPR–Manchester City 2–3 (Bothroyd 28., Helguson 69., ill. Dzeko 43., David Silva 52., Y. Touré 74.)
Manchester United–Sunderland 1–0 (W. Brown 45+1. – öngól)
Liverpool–Swansea 0–0
Blackburn–Chelsea 0–1 (Lampard 51.)
Aston Villa–Norwich 3–2 (Bent 30., 62., Agbonlahor 48., ill. Pilkington 25., Morison 77.)
Arsenal–West Bromwich Albion 3–0 (Van Persie 22., Vermaelen 39., Arteta 74.)
Newcastle United–Everton 2–1 (Heitinga 12. – öngól, R. Taylor 29., ill. Rodwell 45+2.)