A Man. City hozta a kötelezőt a Wolves ellen

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 10. fordulójában a listavezető Manchester City hazai pályán magabiztosan, 3–1-re legyőzte a Wolverhamptont, így ismét öt ponttal vezet városi riválisa, a United előtt.

David Silva lövését még védte Hennessey

A Manchester United otthonában kiütéses, 6–1-es sikert arató Manchester City az első pozícióból, a szezont két sikerrel és egy döntetlennel kezdő, majd egy döntetlen mellett ötször vereséget szenvedő Wolverhampton a 16. helyen várta az összecsapást – lehet tehát mondani, hogy országos 1-es volt a találkozó a fogadóirodáknál.

A hazaiak nem is sokáig húzták az időt, már a 2. percben megszerezhették volna a vezetést, ám Nasri 18 méteres kapáslövését Hennessey a léc fölé paskolta.

Az első negyedóra végén Richards jobb oldali beadását Roger Johnson csak Dzekóig tudta estében terelni, ő azonban hat méterről, óriási ziccerben a léc fölé bombázott.

A 23. percben ismét a vendégek kapusának kellett bravúrt bemutatnia, Agüero 20 méteres jobb oldali lövését a jobb saroknál védte Hennessey, két perccel később azonban már ő is verve volt, szerencséjére az argentin támadó ezúttal hat méterről a bal sarok mellé lőtt kapásból

A félidő hajrájában még egyszer nagy próba elé állították a manchesteri támadók a kapust, David Silva nagyszerű passza után Dzeko lőtt a tizenhatos vonaláról, kissé jobbról kapura, Hennessey-n azonban ezúttal sem lehetett kifogni.

Az 52. percben megtört aztán a jég, Hennessey túl sokáig pepecselt, majd Agüeróba lőtte a labdát, a középen érkező Dzeko pedig 16 méterről a kapuba lőtt (1–0).

A 67. percben tovább növelte előnyét a City, David Silva három védő takarásából suhintott kapura, a vendégek kapusáról kipattant a labda, amit Kolarov kotort közelről a hálóba (2–0).

Negyedórával a vége előtt Guedioura távoli lövését csak kiütni tudta Hart, a kipattanó után pedig Kompany szabálytalankodott a tizenhatoson belül, amiért ő piros lapot, a vendégek büntetőt kaptak – Hunt pedig magabiztosan lőtt a bal alsó sarokba (2–1).

Hogy mégse ez legyen az utolsó említésre méltó momentum, arról Adam Johnson gondoskodott, aki a ráadásban 25 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (3–1).

Bogdán Ádám együttese, a Bolton a 49. percben Ricardo Gardner kiállítása miatt emberhátránya került, majd a szabadrúgást követően gólhátrányba is (Joe Allen talált be) a Swansea otthonában. Sőt, még mindig csak az első óra végéhez közeledtünk, amikor Scott Sinclair tizenegyesből növelte a hazaiak előnyét (2–0), majd Danny Graham percei következtek, előbb a saját, majd az ellenfél kapujába is betalált, kialakítva a 3–1-es végeredményt. A magyar kapus a kispadon foglalt helyet.

PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Manchester City–Wolverhampton 3–1 (Dzeko 52., Kolarov 67., A. Johnson 91.,  ill. Hunt 75.)
Norwich–Blackburn 3–3 (Morison 53., B. Johnson 82., Holt 90. – 11-esből, ill. Hoilett 45., Aiyegbeni 62., Samba 64.)
Sunderland–Aston Villa 2–2 (Wickham 38., Sessegnon 89., ill. Petrov 20., Dunne 85.)
Swansea–Bolton 3–1 (J. Allen 49., Sinclair 57. – 11-esből, Graham 90., ill. Graham 74. – öngól)
Wigan–Fulham 0–2 (Dempsey 42., Dembélé 87.)
KORÁBBAN MÁR KÖZÖLT EREDMÉNYEK
Everton–Manchester United 0–1 (J. Hernández 19.)
Chelsea–Arsenal 3–5 (Lampard 14., Terry 45., Mata 80., ill. Van Persie 36., 85., 92., André Santos 49., Walcott 55.)