Őrület az Arsenal-Liverpoolon: Van Persie a 97., Kuyt a 102. percben lőtt gólt!

Hiába játszott mezőnyfölényben az Arsenal a Liverpool ellen a Premier League 33. fordulójában, ez sokáig meddőnek bizonyult – a 97. percben azonban Robin van Persie tizenegyesből megszerezte a vezető gólt a londoniaknak. Ezzel sem volt vége: Dirk Kuyt ugyancsak büntetőből a 102. percben (!) egalizált, a vége 1–1 – az Arsenal hátránya hat pont a listavezető Manchester Uniteddel szemben.

Koscielny fejese után a labda a lécen csattant – az igazi csattanó a végére maradt

Komoly téttel bírt az Arsenal–Liverpool összecsapás a Premier League 33. játéknapján. Amellett, hogy ez a párosítás hagyományos rangadónak számít, a bajnoki címért, illetve a nemzetközi kupaszereplést érő pozíciókért folytatott harcban is érdekeltek még a csapatok.

A mérkőzés előtt a második helyen álló Arsenal hét ponttal maradt el az éllovas Manchester Unitedtől, tehát győzelem esetén négy pontra megközelíthette volna a „vörös ördögöket". A Liverpoolnak pedig azért volt szüksége a győzelemre, mert lemaradásban van az ötödik helyért, vagyis Európa-liga-selejtezőt érő pozícióért zajló küzdelemben, ráadásul több meccset játszott, mint a Tottenham.

Az első félidő nagyobbik része hatalmas Arsenal-fölényben telt el. A Liverpool csak az első negyedórában volt veszélyes, de ziccert nem tudott kialakítani.

Az Arsenal nagy nyomás alatt tartotta a Liverpoolt, Kenny Dalglish játékosai ritkán tudták átvinni a labdát a hazaiak térfelére. Ezzel együtt az Arsenal sem tudott a kapuba találni az első félidőben, mert néhány kisebb megingást leszámítva jól zárt a vendégvédelem, illetve a liverpooliak a szerencsével sem álltak hadilábon. Az első félidő legnagyobb helyzete Laurent Koscielnyhez fűződik, aki a 16. percben Robin van Persie szöglete után nagy erővel a lécre fejelt.

Fordulás után Luís Suárez ijesztett rá a londoniakra, lendületes kontra után visszavette a labdát a bal lábára, lövése viszont elzúgott a jobb kapufa mellett. A következő percekben a liverpooliaknak volt okuk ijedelemre: előbb Andy Carroll maradt lent sérülten (ő folytatni tudta), majd egy csúnya összefejelés után Jamie Carragher (ő viszont nyakmerevítőt, oxigénmaszkot is kapott és természetesen le kellett cserélni – viszont szerencsére jobban van).

A játék képe sokat nem változott: az Arsenal irányított, próbálkozott, viszont nem sikerült fölényét gólokra váltani. Arsene Wenger a 73. percig bírta, aztán behozta a hajrára Andrej Arsavint és Nicklas Bendtnert is. Helyzetbe ennek ellenére a Pool került, Suárez lövését kellett kitolnia Szczesnynek.

A 84. percben Robin van Persie kísérletét kellett mentenie Pepe Reinának, a 90 perc letelte után pedig az Arsenalnak volt még nyolc (!) perce – ennyi volt a hosszabbítás az ápolások miatt –, hogy eldöntse a rangadót. A 97. percig úgy tűnt, nem sikerül, de ekkor Jay Spearing a büntetőterületen belül földre vitte Cesc Fabregast – tizenegyes!

Van Persie kapta meg a lehetőséget, élt is vele: a holland a kapu jobb oldalába lőtt, 1–0. Nem volt azonban még vége: a Liverpool mindent egy lapra feltéve támadott, és előbb egy szabadrúgást kapott 17 méterről – Suárez lövése levágódott a falról –, majd tizenegyest, miután Eboué nagyon buta szabálytalanságot elkövetve földre küldte Lucast. Dirk Kuyt belőtte a tizenegyest, a Liverpool egy pontot elvitt az Emiratesből – az Arsenal hátránya így hat pont a listavezető Manchester Uniteddel szemben. Ritkán látható végjáték volt! Ami azt illeti, ha nem ennyire drámai a vége, a meccs az égvilágon semmiről nem lett volna emlékezetes...

A meccs után Arsene Wenger Andre Mariner játékvezető döntését is hibáztatta az „ágyúsok" pontvesztése miatt.

„A Liverpool sokat védekezett a mérkőzésen, és úgy érzem, elbánt velünk a sors a végén... A hosszabbításnak már három perce vége volt, amikor egyenlítettek. A ráadás nyolc perc volt. Lucas intelligensen reagálta le a helyzetet, nem futott tovább, és a játékvezető befújta a tizenegyest, ilyenkor nincs mit tenni. Tovább kell harcolnunk" – mondta.