Vitatható Chelsea-győzelem a Spurs ellen

Vitatható győzelmet aratott a Chelsea az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában. Carlo Ancelotti csapata hazai pályán Raniere Sandro bombagóljának köszönhetően hátrányba került, ám Frank Lampard és Salomon Kalou találatával fordítottak a vendéglátók. Apró szépséghiba, hogy az első találatnál úgy tűnt, nem haladt át a labda teljes terjedelmével a gólvonalon, míg a másodikat lesállás előzte meg.

Lampard egyenlített az első félidő végén

A Chelsea a legutóbbi húsz, Tottenham elleni hazai bajnokiján nem kapott ki, s ezúttal sem vereségre készült Carlo Ancelotti csapata, amely ráadásul teljes kerettel vehette fel a harcot –  Michael Essien, Ramires és Alex is felépült sérüléséből.

Az első félidő kiegyenlített küzdelmet hozott, nagyjából ugyanannyit birtokolta a labdát mindkét csapat. A Chelsea-nek valamivel több helyzete volt, de a Tottenham szerezte meg a vezetést – méghozzá  hatalmas bombagóllal.

Raniere Sandro a 19. percben szánta el magát lövésre mintegy 27-28 méterről, a labda pedig védhetetlenül csapódott Petr Cech kapujába. 0–1. Ez volt a Spurs tizenegyedik olyan gólja, amelyet a büntetőterületen kívülről szerzett ebben a szezonban. E tekintetben nincs nála jobb csapat a Premier League mostani idényében.

Mégsem mehetett előnnyel a szünetre a vendégcsapat, egy kérdéses góllal ugyanis egyenlített a Chelsea. úgy tűnt, Frank Lampard távoli, középre tartó lövését Heurelho Gomes megfogja, de a labda átpördült a kapus lábai között. Gomes utánanyúlt és megállította a gólba tartó labdát, a játékvezető szerint azonban már túl későn. 1–1. A visszajátszások alapján azonban úgy tűnt, hogy a labda még súrolta a gólvonalat, azaz nem haladt át rajta teljes terjedelmében, amikor stoppolta azt a brazil …

A második félidőben kevés helyzetet alakított ki a két csapat: az egyik oldalon Didier Drogba, a másikon Jermain Defoe szerezhetett volna gólt. Nem szerzett. Már mindenki elkönyvelte az 1–1-es döntetlent, amikor egy újabb vitatható góllal a győzelmet is megszerezte a Chelsea.

A 88. percben Nicolas Anelkáról pattant a labda Didier Drogbához, aki egy csel után a kapu elé belsőzött, az érkező Salomon Kalou pedig közelről a kapuba vágta a labdát. Az elefántcsontparti játékos ezt lesről tette, a játékvezető azonban megadta a gólt. 2–1.