Hibái okozták az Arsenal vesztét

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 36. fordulójában a Stoke City hazai pályán 3–1-re legyőzte a rengeteg hibával játszó Arsenalt. A mérkőzés első félidejének 28. percében Jermaine Pennant szabadrúgása után Kenwyne Jones volt eredményes, majd a 40. percben maga a korábbi Arsenal-játékos talált a kapuba. A 81. percben Robin van Persie révén szépítettek az „ágyúsok", majd egy perccel később Jon Walters egy védelmi megingást kihasználván beállította a 3–1-es végeredményt.

Pennant (16) gólt szerzett és gólpasszt jegyzett korábbi csapata ellen

Az első félidőben kissé álmosan kezdtek a csapatok, mindkét gárda sok hibával játszott a mérkőzés első periódusában. A 28. percben egy védelmi megingást kihasználva jutott vezetéshez a Stoke: Jermaine Pennant jobb oldali szabadrúgására középen remek ütemben érkezett Kenwyne Jones, és a lemaradó Johan Djourou mellett két méterről a hálóba juttatta a labdát. 1–0

A 40. percben tovább növelte előnyét a Stoke City. A korábbi Arsenal-játékos, Pennant szerzett labdát a vendégek térfelén, majd egy védőtől sem zavartatva vezethette azt egészen a tizenhatos sarkáig, 18 méterről leadott lövése a becsúszó Djourou lábán megpattant, és a kapuba vágódott. 2–0

Az első félidőben próbálkozott a szépítéssel az Arsenal, azonban gólig nem jutott, így 2–0-s hazai vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után rögtön a második percben növelhette volna előnyét a Stoke: a jobb oldali szögletre középen Robert Huth érkezett (megelőzve Alex Songot), majd hat méterről fejelt, a kísérlet azonban kevéssel a kapu fölé szállt.

A 61. percben újra a Stoke előtt adódott gólszerzési lehetőség: óriási kavarodás alakult ki az Arsenal tizenhatosán belül, előbb Pennant, majd Jon Walters tüzelt, a vendégek védői azonban önfeláldozóan belevetették magukat minden kísérletbe, végül Pennant beadását magabiztosan húzta le Wojciech Szczesny.

A 71. percben Pennant tört előre a jobb oldalon, Jack Wilshere rossz ütemű belépővel csúnyán szerelte őt, a korábbi Arsenal-játékos azonban felpattant a földről, és kisebb dulakodás alakult ki. A játékvezető Pennantet és Wilshere-t is sárga lappal jutalmazta.

A 81. percben szépített az Arsenal: Robin van Persie csapott le az eladott labdára a Stoke térfelén, majd egészen a tizenhatos előteréig vezette azt, és 16 méterről leadott lövése Aszmir Begovics keze alatt suhant a kapuba. 2–1

Nem sokáig örülhettek a gólnak az „ágyúsok", ugyanis egy perccel később visszaállította a kétgólos különbséget a hazai csapat: Andy Wilkinson tüzelt 18 méterről, Johan Djourou megszerezte a levágódó labdát, és megpróbált tisztázni, ez azonban pocsékul sikerült, hiszen a labda Jon Walters elé került, aki 14 méterről a kapuba lőtt. 3–1

A kapott gól láthatóan megfogta a vendégeket, és újabb lehetőséget már nem tudtak kialakítani – mindössze egy Bendtner-lövés szállt mellé –, így a Stoke 3–1-re megnyerte a találkozót.

Az Arsenal vereségével így végleg kiszállt a bajnoki címért folytatott küzdelemből, sőt, ha kedden a Manchester City legyőzi a Tottenhamet, három pontra felzárkózhat Arsene Wenger legénysége mögé. A Stoke City győzelmével négy helyet lépett előre a tabellán, és már a nyolcadik helyet foglalja el.

36. FORDULÓ
Stoke City–Arsenal 3–1 (Jones 28., Pennant 40., Walters 82., ill. Van Persie 81.)