Az MU ott folytatta, ahol az Arsenal ellen abbahagyta

A Premier League szombati utolsó mérkőzésén a Manchester United nagy verést mért a Boltonra a Wanderers otthonában. Wayne Rooney mesteri hármasával és Javier Hernández duplájával a „vörös ördögök" 5–0-ra győztek.

Ezúttal is gálázott az MU

A Bolton otthonában nem mindig egyszerű a nagycsapatok élete. A Wanderers hazai pályán kellemetlen perceket tud szerezni a többi csapatnak. Ezúttal nem szerzett: a Manchester United ott folytatta, ahol két héttel ezelőtt az Arsenal ellen (8–2) abbahagyta.

Már az ötödik percben megszerezte a vezetést Sir Alex Ferguson együttese. Javier Hernández robbant középen Nani lapos beadására, s máris a „vörös ördögöknél" volt az előny.

Volt ugyan egy-két lehetősége a Boltonnak is, a hazai csapat azonban mindössze a 25. percig bízhatott a legalább az egyik pont otthontartásában. A 20. percben az első gólhoz hasonló találat született, amikor Phil Jones passzára Wayne Rooney robbant be gólt érően, majd öt minutummal később Rooney már kettőnél tartott.

Érdekesség, hogy legutóbb 2007-ben, pont a Bolton ellen tett szert ilyen hamar háromgólos vezetésre a Manchester United a Premier League-ben.

A második félidőben is manchesteri fölény jellemezte a mérkőzést. Az 58. percben pedig Chicharito utolérte a lőtt gólok számában Rooneyt a mérkőzésen. Michael Carrick lövése után az egyik védőről a mexikói támadó elé került a labda, aki közelről nem hibázott.

A „gólpárbajt" végül Rooney nyerte meg. Az angol válogatott támadó a 68. percben a tizenhatos vonalától eresztett meg egy mértani pontosságú, kapuban landoló lövést – kialakítva ezzel az 5–0-s végeredményt.

A Manchester United jubilált: a csapat mostani sikere a 200. idegenbeli győzelme volt a Premier League-ben.