Mancini cseréi hozták a Man. City sikerét

Az angol labdarúgó-élvonal (Premier League) 6. fordulójának nyitó mérkőzésén a Manchester City az egyaránt csereként pályára lépő Mario Balotelli és James Milner találatával hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Evertont.

Balotelli (balra) találata adta meg a kezdőlökést

Négy hibátlan mérkőzést követően a manchesteriek legutóbb kétgólos előnyről buktak pontokat a Fulham otthonában, míg a vendégek a QPR elleni vereséget követően hét pontot szereztek a Blackburn, Aston Villa, Wigan hármas ellen, így elmondható, hogy két jó formában lévő csapat találkozója nyitotta meg a 6. fordulót.

A nem túl eseménydús, annál inkább szabálytalanságokkal tarkított első félidőt (az első fél óra végére már négyszer is felmutatta Howard Webb játékvezető a sárga lapot, de ha a piros is előkerült volna, az sem ér senkit meglepetésként) a hazaiak kezdték aktívabban, az első komolyabb lehetőségre azonban a 18. percig kellett várni, amikor is Agüero a 16-os vonalánál kapott labdával kapura fordult, majd centikkel a léc fölé lőtt.

A 24. percben a játékvezető gyors egymásutánban kétszer is hibázott: előbb Cahill borult fel a 16-oson belül Lescott könyöklése után – elmaradt a szankcionálás –, majd az ellentámadásból Phil Neville könyököse csak sárgát ért Webbnél.

Tíz perccel a félidő zárása előtt Howard kapusnak kellett résen lennie Agüero bal oldali, 14 méteres lövése után, Dzeko pedig közelről már nem tudott ennyire gyorsan reagálni.

Már a második játékrész első percében változhatott volna az állás: Agüero jobb oldali beadását Distin kis híján a saját kapujába terelte, majd az 55. percben a túl oldalon Coleman ívelését fejelte kapu fölé Cahill.

A 68. percben megtört a jég, a csereként beálló Balotelli 18 méterről lőtte ki a bal alsó sarkot (1–0), majd három percben belül két újabb hazai találat is eshetett volna, előbb azonban David Silva 11 méteres löketét a bal oldali kapufa védte, majd az olasz válogatott csatár újabb átlövése kerülte el a jobb sarkot.

Balotelli egyébiránt jó hetet tudhat maga mögött, hiszen a címvédő Birmingham City elleni Ligakupa-siker alkalmával is betalált az ellenfél hálójába.

A 83. percben még a szintén cserepadon kezdő Drenthe távoli lövése emelte a hazai szurkolók vérnyomását, no nem túl magasra, tekintve, hogy azért egy jó fél métert tévedett végül a holland szélső, míg a túl oldalon Yaya Touré bal oldali kísérletét tolta szögletre Howard.

A hajrában Balotelli beadását David Silva lesről továbbította a kapuba, azonban szabályos gólt is láthatott még a hazai publikum: a spanyol támadó parádés passza után Milner vette be 13 méterről a vendégek kapuját (2–0).

A 93. percben még Saha távoli átlövését védte Hart, majd Fellaini lövését a gólvonal előtt hatástalanította a City-védelem, így végül maradt a 2–0, sikerével pedig kijavította múlt heti botlását a manchesteri csapat.