Torres ismét betalált, de ezúttal sem a gólra emlékeznek majd

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 6. fordulójában a Chelsea hazai pályán 4–1-re legyőzte a Swansea-t, méghozzá úgy, hogy a 40. perctől kezdve az első gólt szerző Fernando Torres kiállítása miatt emberhátrányban futballoztak a „kékek”. A szintén londoni Arsenal és Tottenham is sikerrel vette a Bolton és Wigan jelentette akadályt, a Gera Zoltánt és Fülöp Mártont is nélkülöző West Brom pedig gól nélküli döntetlent játszott a Fulhammel.

Fernando Torres itt még ünnepelt

CHELSEA–SWANSEA 4–1

A két csapat ellenkező előjellel várta a találkozót, hiszen míg a Chelsea az előző fordulóban 3–1-re alulmaradt a Manchester United elleni rangadón, addig a Swansea a West Brom ellen megszerezte első sikerét.

A két csapat közül ettől függetlenül a Chelsea állt sokkal jobban a tabellán, és gyorsan igyekezett is lerendezni az összes kérdést. Előbb a 15. percben Meireles, majd a 27. percben Torres révén veszélyeztettek a hazaiak, majd az első fél óra előtt a vezetést is megszerezték: Mata nagyszerű beadását Torres mellel levette, majd egy pattanás után kilőtte a jobb alsó sarkot (1–0).

Hét perccel később növelték előnyüket a „kékek”: Torres kötényben indította Ashley Cole-t, ő a jobb oldalon érkező Ramireshez játszott, aki 13 méterről a bevetődő védő és a kapus lába között (duplakötényben) a hálóba lőtt (2–0).

A 40. percben Torres ezúttal negatív főszereplővé lépett elő, méterekről, páros lábbal csúszott Gower lábára, amiért egyből piros lapot kapott.

A második félidőben az emberhátrányban játszó Chelsea tovább növelhette volna előnyét, Cole kapott lesgyanús helyzetben indítást, majd a kivetődő kapus és a kapu mellett is elpörgetett.

A 76. percben már semmi sem akadályozta meg a harmadik hazai gólt, Ramires kapott nagyszerű indítást a jobb oldalon, betört a 16-oson belülre, majd 14 méterről a bal alsó sarokba helyezett (3–0).

A vendégek részéről a 86. percben lett meg a szépítő találat: Gower jobb oldali szabadrúgását Ashley Williams fejelte a bal sarokba (3–1). Hogy a találkozó hazai góllal érjen véget, arról Drogba gondoskodott, aki a 94. percben emberéről lefordulva lőtte ki a jobb alsó sarkot (4–1). A Chelsea így magabiztos sikerrel feledtette múlt heti vereségét.

LIVERPOOL–WOLVERHAMPTON 2–1

Bár a vendégek O’Hara révén már a 8. percben nagy helyzetbe kerültek, Reina védése után három perccel már a Wolverhampton hálója rezdült meg: Adam távoli lövését Roger Johnson próbálta blokkolni, de végül fejéről Hennessey kapujában kötött ki a labda. (1–0 – öngól)

Még mindig csak a 20. percben jártunk, amikor két újabb lehetőség adódott a Mersey-parti csapat előtt. Carroll fejese, majd Suárez próbálkozása azonban nem járt sikerrel, ahogy nem sokkal később kettejük újabb összjátéka sem, az angol beadásáról kevéssel maradt le az uruguayi támadó.

A 38. percben José Enrique átadását már gólra váltotta Suárez (2–0), és bár nem sokkal előtte Edwards lövését még blokkolták a védők, a második félidő elején szépített a vendégcsapat Fletcher találatával (2–1).

Ezután a hazaiak rátettek egy lapáttal, ám Suárez lövését védte a kapus, majd Carroll próbálkozását a kapufa hárította, mielőtt az 53. percben Downing lövésénél kellett Hennesseynek bravúrt bemutatnia.

A 69. percben Berra fejesénél közel volt a vendégek egyenlítő gólja, ezt követően azonban ismét csak a hazaiak veszélyeztettek, ám Lucas és Suárez sem talált be, így maradt a 2–1.

ARSENAL–BOLTON 3–0

Az Arsenal a mérkőzés elején megköszönhette Szczesnynek, hogy Pratley 11 méteres lövése után maradt a 0–0-s állás, ám ezt követően hiába dolgozta ki helyzetek sokaságát, gólt az első félidőben nem tudott szerezni. Nem úgy a másodikban! Robin van Persie  már az első percben betalált, megszerezve 100. arsenalos gólját, majd a 71. percben 2–0-ra módosította az állást. A két találat között meg kell még említeni, hogy Wheatert az 54. percben kiállította a játékvezető a boltoniaktól. A 89. percben Alex Song állította be a 3–0-s végeredményt. Bogdán Ádám a kispadról figyelte a mérkőzést.

A Newcastle United játékosa, Demba Ba saját maga első, csapata kilencedik mesterhármasát lőtte a Premier League történelmében, a Tottenham a szezon második leggyorsabb góljával hamar magához ragadta az előnyt (Van der Vaart), amelyet Bale találatával duplázott meg, a Wigan pedig csak szépíteni tudott, míg a West Bromwich Albion Fülöp Mártonnal a kispadján, Gera Zoltánt nélkülözve játszott gól nélküli döntetlent a Fulham ellen.

PREMIER LEAGUE
 6. FORDULÓ
Arsenal–Bolton 3–0 (Van Persie 46., 71., Song 89.)
Chelsea–Swansea 4–1 (Torres 29., Ramires 36., 74., Drogba 94., ill. A. Williams 86.)
Newcastle–Blackburn 3–1 (Ba 27., 30., 54., ill. Hoilett 37.)
Liverpool–Wolverhampton 2–1 (R. Johnson 11. – öngól, Suárez 38., ill. Fletcher 49.)
West Bromwich Albion–Fulham 0–0
Wigan–Tottenham 1–2 (Diamé 50., ill. Van der Vaart 3., Bale 23.)