A Chelsea ötössel szomorította Bogdán Ádámot

A Chelsea labdarúgócsapata 5–1-re legyőzte idegenben a Bolton Wandererst az angol élvonalbeli bajnokság 7. fordulójának vasárnap délutáni mérkőzésén. A londoniaknál Frank Lampard háromszor, Daniel Sturridge kétszer talált a hálóba. A hazaiak kapuját Bogdán Ádám védte a mérkőzésen.

Frank Lampard mesteri hármasa alighanem rossz emlék marad Bogdán Ádám számára

Daniel Sturridge igazi profiként viselkedett. Egy pillanatig sem zavartatta magát azzal, hogy a tavasszal még a Bolton Wanderers labdarúgójaként lőtte a gólokat, és vívott ki Premier League-tekintélyt magának: ezúttal – immár újra a Chelsea játékosaként – is jól érezte magát a Reebok Stadiumban, és jó játékkal, gólokkal, gólpasszal rukkolt ki.

Sturridge értékével alighanem Owen Coyle volt a leginkább tisztában, hiszen a boltoni menedzser a nyáron is lelkesen érdeklődött André Villas-Boasnál, milyen feltételekkel vehetnék őt ismét kölcsön, ám a Portótól Londonba érkező szakember hamar lelohasztotta menedzsertársa izgatottságát. „Coylie, őrült vagy, ha azt hiszed, hogy elengedem a srácot hozzátok” – emlékezett vissza a boltoni edző a Chelsea-től érkezett válaszra.

Sturridge pedig ismét bizonyított, ezúttal épp a Bolton ellen: a csatár Frank Lampardhoz hasonlóan már az első játékrészben duplázott. Két perc kellett ahhoz, hogy a támadó bevegye Bogdán Ádám kapuját. Igen, Bogdánét, hiszen a sérült Jussi Jääskeläinen helyén ezúttal a magyar kapuvédő kezdett a Boltonban, ám aligha sok szép emlékkel gazdagodott… Jobb oldali szöglet után a 22 éves támadó teljesen üresen maradt az ötösön, onnan pedig nem okozott a kapu „tátongó” jobb oldalába fejelnie. 0–1

Negyedóra elteltével már kettő, újabb 12 perc lepergésével pedig már négy volt a „kékek” előnye: a 15. percben Sturridge tökéletesen szolgálta ki Lampardot, aki könnyedén helyezett a kapuba, a londoni előny megduplázódásában pedig Bogdán is okolható: előbb Sturridge váratlan és kellemetlen, de védhető lövését nem sikerült hárítania, majd David Luiz próbálkozása után lehetett volna magabiztosabb – Lampard a kipattanót pofozta a hálóba. 27. perc: 0–4, rémálom a boltoniak számára!

A fordulás után Dedryck Boyatának ugyan rögtön sikerült szépítenie fejesből, de a találkozó menetét továbbra is a Chelsea irányította. Didier Drogbáék olykor végtelenül könnyedén zilálták szét a hazai védelmet, egy ilyen akció végén Lampard megszerezte a harmadik találatát is, miután 11 méterre a kaputól még meg is nézhette magának a bal alsót. 1–5

Lampard számára ez volt a harmadik alkalom, hogy legalább három gólt szerzett egy PL-mérkőzésen, korábban kétszer meg sem állt a mesternégyesig.

A folytatásban ugyan Kevin Daviesnek volt boltoni részről egy meg nem adott gólja (amolyan „tipikus” videózós esetre gondoljunk, a labda épphogy áthaladt a gólvonalon), sőt Chris Eagles révén kapufát is elértek a hazaiak, ám a vendégek jogos sikeréhez így sem férhetett kétség. Bolton–Chelsea 1–5.

PREMIER LEAGUE
7. FORDULÓ
Bolton Wanderers–Chelsea 1–5 (Boyata 46., ill. Sturridge 2., 25., Lampard 15., 27., 59.)
Fulham–Queens Park Rangers 6–0 (A. Johnson 2., 38., 59., D. Murphy 20. – 11-esből, Dempsey 65., Zamora 74.)
Swansea City–Stoke City 2–0 (S. Sinclair 9. – 11-esből, Graham 85.)