De Gea bravúrjai pontot értek az MU-nak

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier Leauge) 8. fordulójának rangadóján a Liverpool hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Manchester Uniteddel. Steven Gerrard 68. percben szerzett szabadrúgásgólja a Mersey-parti együttes 1200. PL-találata volt, míg a végeredményt Javier Hernández állította be a 81. percben.

Nem bírt egymással a két csapat

A Manchester United és a Liverpool korábbi 192 egymás elleni bajnokiján jobbak voltak a manchesteriek, mivel 71-szer nyertek, míg a Pool csak 61 alkalommal.

Kenny Dalglish a Reina – M. Kelly, Carragher, Skrtel, José Enrique – Lucas Leiva, Adam, Gerrard, Downing – Kuyt, L. Suárez tizenegyet küldte pályára a Liverpoolnál.

Kollégája, Sir Alex Ferguson a De Gea – Smalling, R. Ferdinand, Evans, EvraFletcher, P. Jones – Young, Giggs, Pak Dzsi Szung – Welbeck csapatnak szavazott bizalmat. Rooney, Hernández és Nani kispados volt, s az angol válogatott csatár hiányát meg is magyarázta a szakember.
„Rooney nagyon maga alatt van a válogatottbeli eltiltása miatt, hiányozhat a teljes csoportkörből az Eb-n. Jobbnak láttam, ha a kispadra ül, és onnan áll majd be, ha szükség lesz rá. Jones azért került előrébb, hogy nagyobb stabilitást adjon a középpályás sornak. Evans és Smalling pihent a válogatott szünetben, Nani viszont kilencven percet játszott a portugáloknál" – mondta Ferguson.

A „vörös ördögök” ebben a szezonban korábban már a Tottenhammel, az Arsenallal és a Chelsea-vel is vívtak rangadót, megszorítani azonban egyik sem tudta őket – sorrendben, 3–0-val, 8–2-vel és 3–1-gyel intézték el riválisaikat.

A találkozót a hazaiak kezdték aktívabban, a manchesteri védelem azonban magabiztosan állta a beívelések sorát, illetve De Gea is a helyén volt, amikor szükség volt rá.

A nem túl eseménydús első félidő során a szurkolók először az első negyedóra végén szisszenhettek fel, Evra beadása után Jones azonban kiszorított helyzetből már nem tudott megfelelően kapura fejelni, a hazaiak enyhe fölénye pedig Suárez próbálkozásaiban merült ki.

A játékrész egyetlen igazi helyzetére a 34. percig kellett várni: Adam futtából leadott 30 méteres lövése Evansről pattant Suárez elé, aki viszont egy cselt követően De Geába lőtt.

A folytatásra felpörögtek a csapatok, és már a második félidő elején mind a két együttes veszélyeztetett. A vendégek részéről Young előbb egy szabadrúgással, majd egy átlövéssel jelentkezett, míg a túloldalon Kuyt fejese Evans kezéről vágódott le a 16-oson belül, sípszó nélkül.

Ezután a már megszokott menetrend szerint Suárez négy lehetősége következett, De Geán azonban ő nem tudott a mai nap során kifogni. Nem úgy Gerrard! A 68. percben 23 méteres szabadrúgásánál Giggs elhúzta magát a lövés elől, így a labda a bal alsó sarokban kötött ki (1–0). Ez volt egyébként a liverpooliak 1200. gólja a Premier League-ben.

Ferguson gyors egymásutánban három támadóbb cserét is végrehajtott, ami végül a 81. percben kamatozott: egy szögletnél Welbeck csúsztatása után Javier Hernández fejelt 4 méterről gólt (1–1).

A hazaiak egyből a kapott találat után válaszolhattak volna, Kuyt közeli próbálkozását azonban védte De Gea, csakúgy, mint a 90. percben Henderson távoli lövését. A ráadás perceiben a vendégek Skrtel, majd Henderson közeli lehetősége után imádkozták léc fölé a labdát, sikerrel, így végül döntetlennel zárták a szezonbeli negyedik rangadójukat.