Újoncok nagy napja: háromból három

Meglepetésekkel teli volt a Premier League szombati játéknapja: az Arsenal blackburni veresége után a délutáni mérkőzéseken mind a három újonccsapat nyert. A Norwich City a Bolton Wanderers (2–1), a Queens Park Rangers a Wolverhampton Wanderers (3–0) ellen idegenben győzött, míg a Swansea City otthon verte meg 3–0-ra a West Bromwich Albiont. A magyar játékosok közül Bogdán Ádám (Bolton), Fülöp Márton (WBA) és Buzsáky Ákos (QPR) is a kispadon ülte végig a mérkőzést, Gera Zoltánt (WBA) és Kádár Tamást (Newcastle) nem nevezték.

A swansea-i Leroy Lita (középen) alaposan megünnepeltette a gólját

WOLVERHAMPTON WANDERERS–QUEENS PARK RANGERS

Ahhoz képest, hogy kora délután még kérdéses volt, hogy a wolverhamptoni mérkőzésen útjára indulhat-e a labda, mert a Molineux környékén gondok adódtak az áramellátással, nagy iramban kezdődött a találkozó. Igaz, ennek elsősorban a vendégszurkolók örülhettek, ugyanis a QPR kétszer is betalált az első percekben.

A 8. percben Joey Barton szerezte meg első londoni találatát Shaun Wright-Phillips labdája után, majd Alejandro Faurlin helyezett a hálóba a tizenhatos vonaláról. A végeredményt D. J. Campbell állította be nem sokkal a lefújás előtt – a 0–3 nyilván zene a füleinek.

ASTON VILLA–NEWCASTLE UNITED

Az Aston Villa szerzett vezetést a találkozó elején, miután Barry Bannan beadása után Fabricio Coloccini elcsúszott, Gabriel Agbonlahor pedig kihasználta a hibát. A támadó harmadik találatát jegyezte a szezonban.

Hiába játszott azonban enyhe fölényben az első játékrészben a birminghami gárda, a folytatásban Leon Best közelről bekotort gólja egy pontot ért a „szarkáknak” (1–1). A két csapat ezzel továbbra is veretlen a folyó szezonban, a Newcastle 4., a Villa 7.

SWANSEA CITY–WEST BROMWICH ALBION

Sok mindenre lehetett számítani, de arra nem nagyon, hogy a Swansea City lelépi a West Bromwich Albiont. A „hattyúknak” eddig négy mérkőzésen nem sikerült gólt szerezniük, ezúttal azonban alaposan lelépték a vendégeket. Az első találat – tizenegyesből – Scott Sinclair nevéhez fűződött: ez volt az első, Walesben született Premier League-találat, és Bob Latchford 1983-ban született gólja óta az első élvonalbeli.

Leroy Lita még az első játékrészben növelte az előnyt közeli fejessel, majd a második félidő elején Nathan Dyer végleg el is döntötte a három pont kérdését. A West Bromwichban a sérült Gera Zoltánt nem nevezték a mérkőzésre, míg Fülöp Márton a kispadon ülte végig a mérkőzést.

BOLTON WANDERERS–NORWICH CITY

A forduló egyik nagy meglepetését a Norwich City szolgáltatta, amely 2–1-es győzelmet aratott Boltonban. Anthony Pilkington és Bradley Johnson egyaránt jobb oldali pontrúgás után vette be a kaput az első félidő hajrájában, előbbi lábbal, utóbbi fejjel, ráadásul Ivan Klasnicot kiállította Howard Webb a hosszabbításban, és a fordulás után – Martin Petrov révén – csak a szépítésre futotta a hazaiak erejéből. A „kanárik” első győzelmüket aratták a szezonban. A kispadra nevezett Bogdán Ádám bevetésére nem került sor az összecsapáson.

EVERTON–WIGAN ATHLETIC

Franco Di Santo találatával hiába szerzett vezetést a Wigan a Goodison Parkban, Phil Jagielka pillanatokkal később egyenlített egy kapufa utáni csukafejessel. A 84. percben pedig bebizonyosodott, hogy David Moyesnak mennyire jó szeme is van a labdarúgás nevű játékhoz. A 66. percben beállított 19 éves, a görög Irakliszból „kibányászott” Aposztolosz Velliosz ugyanis győztes gólt fejelt, a 3–1-es végeredményt a Real Madridtól kölcsönvett Royston Drenthe állította be egy kontra végén.

PREMIER LEAGUE
5. FORDULÓ
Aston Villa–Newcastle United 1–1 (Agbonlahor 13., ill. L. Best 57.)
Bolton Wanderers–Norwich City 1–2 (M. Petrov 64. – 11-esből, ill. Pilkington 37., B. Johnson 42.)
Everton–Wigan Athletic 3–1 (Jagielka 33., Velliosz 84., Drenthe 98., ill. Di Santo 31.)
Swansea City–West Bromwich Albion 3–0 (S. Sinclair 14. – 11-esből, Lita 24., N. Dyer 49.)
Wolverhampton Wanderers–Queens Park Rangers 0–3 (Barton 8., Faurlin 10., D. J. Campbell 87.)
 KORÁBBAN
Blackburn Rovers–Arsenal 4–3 (Y. Aiyegbeni 25., 59., A. Song 50. – öngól, Koscielny 69. – öngól, ill. Gervinho 10., Arteta 34., Samah 85.)