A Tottenham pontszámban beérte a Chelsea-t

Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Tottenham Hotspur hazai pályán 3–1-re legyőzte a Queens Park Rangerst. A találkozón – amelyen Buzsáky Ákos nem lépett pályára – Gareth Bale duplázott.

Bale duplázott a QPR ellen

A Tottenham hatalmas lehetőség előtt állt. A Queens Park Rangers elleni mérkőzés előtt tudni lehetett, hogy ha a Spurs hazai pályán nyerni tud, pontszámban beéri a tabella harmadik helyén álló, tegnap az Arsenal ellen óriási meccset játszó, de vereséget szenvedő Chelsea-t.

Ennek megfelelően a Spurs irányította az összecsapást, a 20. percben pedig meg is szerezte a vezetést az észak-londoni csapat: remek támadás végén a keresztbe mozgó Aaron Lennon Gareth Bale-hez játszott, a villámléptű walesi pedig futtából, a tizenhatos bal oldalától a kapuba bombázott.

A 33. percben már kettő volt a Spurs előnye, amikor is Ledley King levágódó lövése pont Rafael van der Vaarthoz pattant, akinek nem volt nehéz dolga: a kapuval szemben állva 14 méterről a bal sarokba helyezett.

A második félidőre jóval motiváltabb, összeszedettebb QPR érkezett a pályára. A játékrész elején mindkét oldalon akadt helyzet, előbb Van der Vaart jól helyezett lövését védte nagy bravúrral Patrick Kenny kapus, majd a másik oldalon Shaun Wright-Phillips gyönyörű esernyője után (Kyle Walker volt a szenvedő fél) Heidar Helguson lőtt a kapu fölé.

Ekkor szinte borítékolható volt, hogy lesz újabb gól a mérkőzésen: egy Spurs-találattal végleg eldőlt volna a három pont sorsa, míg egy vendéggól izgalmassá tette volna a hátralévő perceket.

A 62. percben aztán az utóbbi forgatókönyv szerint alakultak az események, Jay Bothroyd ugyanis közelről szépített. A vendégek támadója öt és fél év elteltével volt ismét eredményes az angol élvonalban.

A QPR azonban csak tíz percig reménykedhetett a pontszerzésben, a 72. minutumban ugyanis Gareth Bale hatalmas gólt ragasztott a vendégek kapujába – eldöntve ezzel az összecsapást.

A folytatásban újabb találat már nem született, a QPR alkalmazásában álló Buzsáky Ákos ezúttal is a kispadról nézhette végig csapata mérkőzését.

PREMIER LEAGUE
10. FORDULÓ
Tottenham–Queens Park Rangers 3–1 (Bale 20., 72., Van der Vaart 33., ill. J. Bothroyd 62.)